Magazyn jest pomieszczeniem przeznaczonym do stałego składowania różnego typu produktów. Musi być odpowiednio wyposażony, w tym w meble charakteryzujące się dużą funkcjonalnością i stabilnością konstrukcji. Warto zadbać o optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Można to łatwo osiągnąć za pomocą regałów półkowych.
Wygodna obsługa magazynu
W każdym nowoczesnym magazynie należy przewidzieć organizację przestrzeni pozwalającą na wygodną obsługę przechowywanych towarów i przygotowywanie ich do wysyłki lub dalszego transportu. Regały półkowe to najpopularniejsze elementy wyposażenia pomieszczeń, które służą do składowania produktów. Są to bardzo praktyczne konstrukcje, które można wykorzystać w miejscach, w których towary są przechowywane metodą wolnostojącą, bez wykorzystania palet.
Obsługa ręczna lub mechaniczna
Regały półkowe mają wysokość od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów. W związku z tym podczas obsługi może być wymagany sprzęt mechaniczny. Regały obsługiwane ręcznie mają zwykle wysokość około 2 metrów. Konstrukcje wyższe muszą być wyposażone w drabiny magazynowe, natomiast bardziej specjalistyczny sprzęt jest wykorzystywany podczas składowania przedmiotów o większej masie.
Nowoczesne regały wielokondygnacyjne
Biorąc pod uwagę różne możliwości, jakie dają regały półkowe, producent zwykle dostosowuje ich parametry do potrzeb klienta. Na rynku dostępne są regały ramowe półkowe, które mają zastosowanie podczas przechowania produktów umieszczanych na paletach. Spotkać można także regały wielokondygnacyjne pozwalające na składowane szerokiego asortymentu towarów. Jednocześnie za ich pomocą można optymalnie wykorzystać przestrzeń, nawet przy nietypowym układzie magazynu i w trudno dostępnych miejscach. Warto dodać, że ograniczenie miejsca potrzebnego na magazynowanie produktów zmniejsza koszty logistyczne.
Trwała i solidna konstrukcja
Magazynowe regały półkowe nie mają skomplikowanej konstrukcji. Składają się z ramy wykonanej z profili metalowych oraz dostosowanych do nich półek. Niektóre modele posiadają dodatkową tylną ścianę lub są wyposażone w metalowe wzmocnienia. Elementy konstrukcyjne są zazwyczaj perforowane, dlatego regały oferują dużą wytrzymałość przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo małej masy własnej. Mogą być dodatkowo malowane lub ocynkowane, natomiast półki produkowane są z blachy lub płyty wiórowej.
Budowa modułowa na miarę potrzeb
Regały półkowe sprawdzają się doskonale we wszystkich miejscach, gdzie wymagane jest składowanie dużych ilości towarów o różnych właściwościach. Oferując regały półkowe, producent zwykle dobiera ich wymiary i wytrzymałość do planowanego wykorzystania. Są to jednak konstrukcje o uniwersalnym zastosowaniu, a ich dodatkową zaletą jest modułowa budowa. Pozwala to na wykorzystanie w każdym pomieszczeniu. Za ich pomocą można tworzyć długie szeregi mebli umożliwiających wygodny dostęp do wszystkich przechowywanych produktów. Dzięki temu można je łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb klienta, bez względu na rozmiar i charakter prowadzonej działalności.